Industrija u Istri

Bilateralni hrvatsko-njemački projekt "Zaborav i sjećanje na industrijski rad na Jadranu: istarski slučaj", koji financiraju hrvatski MZO i njemački DAAD, partnerski provode CKPIS i Leibnizov Institut za istraživanje istočne i jugoistočne Europe (IOS) iz Regensburga. U utorak, 27. kolovoza 2019., na Filozofskom fakultetu održana je jednodnevna radionica na kojoj su suradnici govorili o dosadašnjem tijeku istraživanja i o zadacima do isteka druge i posljednje godine provođenja ovoga projekta koji se bavi industrijskom poviješću i naslijeđem, posebno na primjerima iz Pule, Fažane, Vodnjana i Raše. Voditelji projekta su prof. dr. sc. Ulf Brunnbauer i izv. prof. dr. sc. Igor Duda, a s pulske strane sudjeluju još doc. dr. sc. Boris Koroman, izv. prof. dr. sc. Andrea Matošević, doktorand Igor Stanić te studenti diplomskog studija povijesti Sara Žerić i David Žufić.